Шаблон:2012 НБА Плејоф

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Crystal Clear app xmag.svg Главна статија: „НБА Плејоф 2012.
Легенда:
  • Задебелени букви - тимот победува во рундата
  • Закосени букви - тимот има предност на домашен терен во таа рунда
  • * - победник во дивизијата
  Прва Рунда Конференциско Полуфинале Конференциско Финале НБА Финале
                                     
1  Чикаго* 2  
8  Филаделфија 4  
  8  Филаделфија 3  
 
  4  Бостон 4  
4  Бостон* 4
5  Атланта 2  
  4  Бостон 3  
Источна Конференција
  2  Мајами 4  
3  Индијана 4  
6  Орландо 1  
  3  Индијана 2
 
  2  Мајами 4  
2  Мајами* 4
7  Њу Јорк 1  
  И(2)  Мајами 4
  З(2)  Оклахома Сити 1
1  Сан Антонио* 4  
8  Јута 0  
  1  Сан Антонио 4
 
  5  Л.А Клиперс 0  
4  Мемфис 3
5  Л.А Клиперс 4  
  1  Сан Антонио 2
Западна Конференција
  2  Оклахома Сити 4  
3  Л.А. Лејкерс* 4  
6  Денвер 3  
  3  Л.А. Лејкерс 1
 
  2  Оклахома Сити 4  
2  Оклахома Сити* 4
7  Далас 0