Предлошка:Шри Ланка на Олимпијада

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Шри Ланка на Олимписките игри

Знаме на Шри Ланкa
МОК-код  SRI
НОК Олимписки комитет на Шри Ланкa (NOCSL)
Олимписка историја
Летни олимпијади
1948* • 1952* • 1956* • 1960* • 1964* • 1968* • 1972* • 1976 • 1980 • 1984 • 1988 • 1992 • 1996 • 2000 • 2004 • 2008 • 2012

*Каkо Цејлон