Предлошка:Шопов

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Шоповъ, А (1893). Изъ живота и положението на българитѣ въ вилаетите (PDF). Пловдивъ: Търговска Печатница.