Предлошка:Чехословачка

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Чехословачка е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Чехословачка Наслов на главата статија (Чехословачка)
flag alias Flag of the Czech Republic.svg Назив на сликата (File:Flag of the Czech Republic.svg, прикажана горе-десно)


Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
CSK (преглед) Чехословачка Чехословачка
TCH (преглед) Чехословачка Чехословачка

Пример за употреба

  • {{знаме|Чехословачка}} Чехословачка
  • {{знамеикона|Чехословачка}}Чехословачка

Употреба на алијас за пренасочување

Сродни предлошки

Погледајте ги и следниве сродни предлошки што содржат country_data: