Предлошка:Часовни појаси во Индонезија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Време во Индонезија:
  UTC+07:00 — западноиндонезиско време
  UTC+08:00 — средноиндонезиско време
  UTC+09:00 — источноиндонезиско време
Соседни земји:
  UTC+07:00 — Тајланд
  UTC+08:00 — Брунеј, Малезија, Филипини
  UTC+09:00 — Источен Тимор
  UTC+09:30 — Австралија
  UTC+10:00 — Папуа Нова Гвинеја