Предлошка:Часовни појаси во Бразил

Од Википедија — слободната енциклопедија
Време во Бразил, од 30 октомври 2013 г.
  UTC−04:00 / лете: UTC−03:00
  UTC−03:00 / лете: UTC−02:00