Предлошка:Црт

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Икона за документација Документација за предлошка[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]


Вметнува знак цртичка (–) во текст.

Поврзано[уреди извор]

  • {{цп}} — цртичка со празно место пред неа
  • {{пцп}} — цртичка со празно место пред и по неа
  • {{--}} — тире