Предлошка:Хаити на Олимпијада

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Хаити на Олимписките игри

Знаме на Хаити
МОК-код  HAI
НОК Олимписки комитет на Хаити (COH)
Олимписка историја
Летни олимпијади
1900 • 1904 • 1908 • 1912 • 1920 • 1924 • 1928 • 1932 • 1936 • 1948 • 1952 • 1956 • 1960 • 1964 • 1968 • 1972 • 1976 • 1980 • 1984 • 1988 • 1992 • 1996 • 2000 • 2004 • 2008 • 2012