Шаблон:Потребна е слика на филмот

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Предлошка:Ф слика)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Потребна е слика На оваа статија ѝ е потребна слика, по можност слободна или со праведна употреба на авторските права. Сликите без лиценца и без опис за изворот и праведната употреба ќе бидат отстранети. Сликата најчесто стои во соодветната инфокутија на филмот.

Упатство[уреди извор]

Ставете го овој шаблон на страницата за разговор на филмските статии кои имаат потреба од слика. За да го додадете шаблонот, користете {{Шаблон:Потребна е слика на филмот}} или {{ф_слика}}.