Прејди на содржината

Предлошка:Француски округ

Од Википедија — слободната енциклопедија
{{{nomarr}}}
Управа
Земја Франција
Регион {{{rég}}}
Департман {{{dépt}}}
Кантони {{{nbca}}}
Општини {{{nbco}}}
{{{cheflieu}}} {{{town}}}
Статистики
Површина¹ {{{km²}}} км²
Население
 - {{{year}}} {{{pop}}}
 - Густина {{{dens}}}/км²
Местоположба
{{{map}}}
¹ Податоци од Земјишниот регистар на Франција, во кој не се вбројуваат езера, бари, ледници > 1 км² и речни устија.