Предлошка:ФитотерКулеванова

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Кулеванова, Светлана (2016). Фитотерапија : современа хербална медицина (PDF). Скопје: Бета прес. ISBN 978-608-253-030-7.

Икона за документација Документација за предлошка[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]

Предлошкава е наменета за наведување на глава, страница (или страници) од книгата Фитотерапија : современа хербална медицина на Светлана Кулеванова.

Употреба[уреди извор]

Вметнете го следново во текстот кајшто сакате да го ставите наводот, и пополнете барем еден од параметрите.

<ref name="ФитотерКулеванова">{{ФитотерКулеванова|страница= |страници= }}</ref>