Предлошка:Таџикистан на Олимпијада

Од Википедија — слободната енциклопедија
Таџикистан на Олимписките игри

Знаме на Таџикистан
МОК-код  TJK
НОК Олимписки комитет на Таџикистан
NOCRT-спољашња веза
Олимписка историја
Летни олимпијади
1996 • 2000 • 2004 • 2008 • 2012
Зимски олимпијади
1994 • 1998 • 2002 • 2006 • 2010 • 2014
Други поврзани настапи
СССР (1952–1988)
Обединета екипа (1992)