Предлошка:Статии по важност

Од Википедија — слободната енциклопедија

Врвна

Висока

Средна

Ниска

? ? ? Вкупно
5 10 10 4 142 176
ВикиПроект Медицина: статии по важност (освежи)
Икона за документација Документација за предлошка[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]

Употреба[уреди извор]

Оваа предлошка создава хоризонтална табела во која го дава бројот на статии по степен на важност на одреден ВикиПроект, со врски до соодветните категории.

{{Статии по важност
 |проект=
 |родителскакат=
}}

За да ја примените предлошкава во википроект, треба да го наведете името на проектот и родителската категорија за статии по важност.

Пример[уреди извор]

{{Статии по важност
 |проект=Медицина
 |родителскакат=Медицински статии по важност
}}

Ќе создаде:

Врвна

Висока

Средна

Ниска

? ? ? Вкупно
5 10 10 4 142 176
ВикиПроект Медицина: статии по важност (освежи)


Поврзано[уреди извор]

Предлошки за квалитет[уреди извор]

Предлошки за квалитет и важност[уреди извор]

Останато[уреди извор]

  • {{ВикиПроектСтатија}} — метапредлошка за создавање предлошки за бележење и оценување на статии за википроекти