Предлошка:Срцев дијаграм 250п

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
десна коморалева комораАортен залистокДволистен залистоклева преткоморадесна преткомораАортаБелодробен залистокТрилистен залистокДолна шуплива венаГорна шуплива венаБелодробна артеријаБелодробна венаDiagram of the human heart (cropped) mk.svg
За сликава