Предлошка:СоцТермРеч

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Група составувачи (1995). Социолошки терминолошки речник. Скопје: Филозофски факултет, Институт за социологија и МАНУ. ISBN 9989-43-035-7.

Икона за документација Документација за предлошка[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]

Предлошкава е наменета за наведување на глава, страница (или страници) од книгата Социолошки терминолошки речник од група составувачи во издание на Институтот за социологија при Филозофскиот факултет во Скопје и Македонската академија на науките и уметностите.

Употреба[уреди извор]

Вметнете го следново во текстот кајшто сакате да го ставите наводот, и пополнете барем еден од параметрите.

<ref>{{СоцТермРеч|глава= |страница= |страници= }}</ref>