Предлошка:СоцГеоМак/doc

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Предлошкава е наменета за наведување на глава, страница (или страници) од книгата Социоекономска географија на Република Македонија на Александар Стојмилов и Билјана Апостоловска - Тошевска.

Употреба[уреди извор]

Вметнете го следново во текстот кајшто сакате да го ставите наводот, и пополнете барем еден од параметрите.

<ref>{{СоцГеоМак|глава= |страница= |страници= }}</ref>