Предлошка:СоцГеоМак

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Стојмилов, Александар; Апостоловска - Тошевска, Билјана (2016). Социоекономска географија на Република Македонија (PDF) (изд. II доп..). Скопје: Природно-математички факултет. ISBN 9989-668-50-7.

Икона за документација Документација за предлошка[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]

Предлошкава е наменета за наведување на глава, страница (или страници) од книгата Социоекономска географија на Република Македонија на Александар Стојмилов и Билјана Апостоловска - Тошевска.

Употреба[уреди извор]

Вметнете го следново во текстот кајшто сакате да го ставите наводот, и пополнете барем еден од параметрите.

<ref>{{СоцГеоМак|глава= |страница= |страници= }}</ref>