Предлошка:Собирање

Од Википедија — слободната енциклопедија

0

Икона за документација Документација за предлошка[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]

Употреба[уреди извор]

Поврзано[уреди извор]

Ја врши математичката операција собирање на зададени броеви (највеќе 100 собироци). Нема задолжителни делови.

Примери:

  • {{Собирање|54|23|16}}

93

  • {{Собирање|0.12345|6.789|963852}}

963858.91245

  • ${{форматирајцена|{{Собирање|9.51E+6|7.418E+9}}}} (Собирање на 9,51 милиони и 7,418 милијарди долари)

$NaN