Шаблон:Словенија на Олимпијада

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Словенија на Олимписките игри

Знаме на Словенија
МОК-код  SLO
НОК Олимписки комитет на Словенија
официјално мрежно место (словенечки)
Олимписка историја
Летни олимпијади
1992 • 1996 • 2000 • 2004 • 2008
Зимски олимпијади
1992 • 1994 • 1998 • 2002 • 2006
Други поврзани настапи
Flag of the Habsburg Monarchy.svg (1912)
Југославија (1920–1988)