Предлошка:Словачка на Олимпијада

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Словачка на Олимписките игри

Знаме на Словачка
МОК-код  SVK
НОК Словачки олимписки комитет
официјално мрежно место (словачки)
Олимписка историја
Летни олимпијади
1996 • 2000 • 2004 • 2008
Зимски олимпијади
1994 • 1998 • 2002 • 2006
Други поврзани настапи
Чехословачка (1920–1992)