Предлошка:Слика на денот

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Документација за предлошка[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]

Оваа предлошка служи за слики избрани за Википедија:Слика на денот. Користете 20 октомври 2020 како формат на датум за параметарот во предлошката.

Видете исто така[уреди извор]