Предлошка:Слика за бришење-опис/doc

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Edit-paste.svg
Ова е страницата за предложна документација за {{Слика за бришење-опис}}.
Не е наменета да се гледа непосредно. Доколку користи променливи, некои врски може да се прикажуваат како прекинати. Не ги променувајте овие променливи со кодови на имиња на страници или URL.

Оваа предлошка треба да се поставува на описи на слики во статии.

За да ја додадете оваа белешка, внесете {{Слика за бришење-опис/doc|27 септември 2022}} по описот.