Предлошка:Слика-инфо скриншот од ТВ серија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
ТВ серија

{{{Серија}}}

Епизода

„{{{Епизода}}}“


Опис

{{{Опис}}}

Извор

{{{Извор}}}

Датум на емитување/авторски права

{{{Датум_емитување}}}

Датум на скриншотот

{{{Датум_скриншот}}}

Автор

{{{Автор}}}

Дозвола

Нелиценцирана - дозволена е на Википедија само ако е во согласност со критериумите за Википедија:Неслободна содржина и се квалификува како „праведна употреба“ според американскиот закон.

{{Слика-инфо скриншот од ТВ серија
|Серија     = 
|Епизода     = 
|ЕпБрој     = 
|Време      = 
|Опис      = 
|Извор      = 
|Датум_емитување = 
|Датум_скриншот = 
|Автор      = 
|Дозвола     = 
}}