Предлошка:Скоро починати

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Оваа предлошка ќе ја вметне статијата во Категорија:Тековни настани и Категорија:Скоро починати.

Начин на користење[уреди извор]

Се користат следниве опции за сортирање на биографските статии по презиме во Категорија:Тековни настани и Категорија:Скоро починати:

{{Скоро починати|Презиме, Име|date=Месец Година}}

Поврзано[уреди извор]