Прејди на содржината

Предлошка:Сао Томе и Принсипе на Олимпијада

Од Википедија — слободната енциклопедија
Сао Томе и Принсипе на Олимписките игри

Знаме на Сао Томе и Принсипе
МОК-код  STP
НОК Олимписки комитет на Сао Томе и Принсипе
Олимписка историја
Летни олимпијади