Предлошка:СССР странична лента

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Советски Сојуз
Coat of arms of the Soviet Union 1.svg

Оваа статија е дел од темата:
Политика на Советскиот СојузАтлас
Икона за документација Документација за предлошка[создај]