Предлошка:Ријацијански графички времеслед

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Настани во ријацинот
-2300 —
-2280 —
-2260 —
-2240 —
-2220 —
-2200 —
-2180 —
-2160 —
-2140 —
-2120 —
-2100 —
-2080 —
-2060 —
-2040 —
Настани во ријацинот.
Скала: пред милиони години.

Наводи