Предлошка:Речник-навод/doc

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Употреба[уреди извор]

Оваа предлошка се користи за наведување директна врска до официјалниот дигитален речник на македонскиот јазик makedonski.gov.mk.

{{речник-навод|САКАНИОТ ЗБОР}}

На пример, кодот

  • {{речник-навод|шап}}

дава

  1. Дефиниција за зборот {{{1}}} на речникот на македонскиот јазик: {{{1}}}; makedonski.gov.mk