Прејди на содржината

Предлошка:Речник

Од Википедија — слободната енциклопедија

Речник на македонскиот јазик: {{{1}}} на makedonski.gov.mk

Икона за документација Документација за предлошка[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]

Употреба[уреди извор]

Оваа предлошка се користи за наведување директна врска до официјалниот дигитален речник на македонскиот јазик makedonski.gov.mk. Предлошката може да се користи како навод или надворешна врска.

{{речник|САКАНИОТ ЗБОР}}

На пример, кодот

  • {{речник|шап}}

дава