Предлошка:ПритТреска/doc

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Предлошкава е наменета за наведување на написот Основни хидрографски карактеристики на притоките на реката Треска од Олгица Димитровска во „Географски разгледи“.

Употреба[уреди извор]

Вметнете го следново во текстот кајшто сакате да го ставите наводот, и пополнете барем еден од параметрите.

<ref name="ПритТреска">{{ПритТреска}}</ref>