Предлошка:Прелом/doc

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Го заменува <br /> на места кадешто е несоодветно, како на пример во ретките случаи кога е потребно да се дуплира <br /><br /> но кое ботовите потоа ќе го „поправат“.

Примена[уреди извор]

Параметарот може да биде 1 – 10.