Предлошка:Правопис 2017

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Правопис на македонскиот јазик (изд. II.). Скопје: Институт за македонски јазик „Крсте Мисирков“. 2017. ISBN 978-608-220-042-2.

Икона за документација Документација за предлошка[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]

Предлошкава е наменета за наведување на глава, страница (или страници) од Правопис на македонскиот јазик (II издание) од 2017 г.

Употреба[уреди извор]

Вметнете го следново во текстот кајшто сакате да го ставите наводот, и пополнете барем еден од параметрите.

<ref name="Правопис2017">{{Правопис 2017|глава= |страница= |страници= }}</ref>