Прејди на содржината

Предлошка:ПоследноУредување

Од Википедија — слободната енциклопедија

Последното уредување на оваа Оваа предлошка го направи Bjankuloski06 (разг| прид) пред 9 години. (Поднови)

Икона за документација Документација за предлошка[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]

Додавањето на {{ПоследноУредување}} создава автоматски запис:

Последното уредување на оваа Оваа предлошка го направи Bjankuloski06 (разг| прид) пред 9 години. (Поднови)

кој покажува кој последен пат ја уредил страницата и пред колку минути. Се користи во некои предлошки, како на пример во {{во изработка}} за да се знае кога последен пат биле поставени.