Предлошка:ПолКарта Шри Ланка

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Шри Ланка
name Шри Ланка
border
coordinates
10.2
79.2 ←↕→ 82.3
5.5
map center 7°51′ СГШ; 80°45′ ИГД / 7.85° СГШ; 80.75° ИГД / 7.85; 80.75
image Sri Lanka location map.svg
ПолКарта Шри Ланка
image1 Sri Lanka relief location map.jpg
ПолКарта Шри Ланка