Предлошка:ПолКарта Хондурас

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Хондурас
name Хондурас
border
coordinates
16.70
-89.50 ←↕→ -83.00
12.80
map center 14°45′ СГШ; 86°15′ ЗГД / 14.75° СГШ; 86.25° ЗГД / 14.75; -86.25
image Honduras location map.svg
ПолКарта Хондурас
image1 Relief map of Honduras.jpg
ПолКарта Хондурас