Предлошка:ПолКарта Француска Гвајана

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Француска Гвајана
name Француска Гвајана
border
coordinates
5.85
-54.70 ←↕→ -51.50
2.00
map center 3°55′30″ СГШ; 53°06′00″ ЗГД / 3.925° СГШ; 53.1° ЗГД / 3.925; -53.1
image Guyane department location map.svg
ПолКарта Француска Гвајана
image1 Guyane department relief location map.jpg
ПолКарта Француска Гвајана