Прејди на содржината

Предлошка:ПолКарта Франција Прованса-Алпи-Азурен Брег

Од Википедија — слободната енциклопедија
Location map of Прованса-Алпи-Азурен Брег
name Прованса-Алпи-Азурен Брег
border
coordinates
45.16
4.2283 ←↕→ 7.7189
42.98
map center 44°04′12″N 5°58′25″E / 44.07° СГШ; 5.9736° ИГД / 44.07; 5.9736
image Provence-Alpes-Cote d'azur region location map.svg
ПолКарта Франција Прованса-Алпи-Азурен Брег