Прејди на содржината

Предлошка:ПолКарта Украина Тернополска област

Од Википедија — слободната енциклопедија
Location map of Тернополска област
name Тернополска област
border
coordinates
50.3017711
24.5956019 ←↕→ 26.5293796
48.4793901
map center 49°23′26″N 25°33′45″E / 49.3905806° СГШ; 25.56249075° ИГД / 49.3905806; 25.56249075
image Ukraine Ternopil oblast contour map.svg
ПолКарта Украина Тернополска област
image1 Ternopil province physical map.svg
ПолКарта Украина Тернополска област