Прејди на содржината

Предлошка:ПолКарта Украина Запорошка област

Од Википедија — слободната енциклопедија
Location map of Запорошка област
name Запорошка област
border
coordinates
48.233333
33.983333 ←↕→ 37.4
46.15
map center 47°11′30″N 35°41′30″E / 47.1916665° СГШ; 35.6916665° ИГД / 47.1916665; 35.6916665
image Zaporizhzhia province location map.svg
ПолКарта Украина Запорошка област
image1 Zaporizhzhia province physical map.svg
ПолКарта Украина Запорошка област