Предлошка:ПолКарта Украина Днепропетровска област

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Днепропетровска област
name Днепропетровска област
border
coordinates
49.3200000
32.7000000 ←↕→ 37.0833333
47.0333333
map center 48°10′36″ СГШ; 34°53′30″ ИГД / 48.17666665° СГШ; 34.89166665° ИГД / 48.17666665; 34.89166665
image Dnipropetrovsk province location map.svg
ПолКарта Украина Днепропетровска област
image1 Dnipropetrovsk province physical map.svg
ПолКарта Украина Днепропетровска област