Предлошка:ПолКарта Танзанија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Location map of Танзанија
name Танзанија
border
coordinates
0.25
28 ←↕→ 42
-13
map center 6°22′30″S 35°00′00″E / 6.375° ЈГШ; 35° ИГД / -6.375; 35
image Tanzania location map.svg
ПолКарта Танзанија
image1 Tanzania relief location_map.svg
ПолКарта Танзанија