Прејди на содржината

Предлошка:ПолКарта Средоземно Море

Од Википедија — слободната енциклопедија
Location map of Средоземно Море
name Средоземно Море
border
coordinates
48.0
-7.0 ←↕→ 42.5
29.0
map center 38°30′N 17°45′E / 38.5° СГШ; 17.75° ИГД / 38.5; 17.75
image Mediterranean Sea location map.svg
ПолКарта Средоземно Море
image1 Relief Map of Mediterranean Sea.png
ПолКарта Средоземно Море