Предлошка:ПолКарта Сиера Леоне

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Сиера Леоне
name Сиера Леоне
border
coordinates
10.2
-13.5 ←↕→ -10.1
6.8
map center 8°30′ N; 11°48′ W / 8.5° N; 11.8° W / 8.5; -11.8
image Sierra Leone location map.svg
ПолКарта Сиера Леоне
image1 Sierra Leone location map Topographic.png
ПолКарта Сиера Леоне