Предлошка:ПолКарта Свети Кристофер и Невис

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Свети Кристофер и Невис
name Свети Кристофер и Невис
border
coordinates
17.438
-62.904 ←↕→ -62.497
17.078
map center 17°15′29″ N; 62°42′02″ W / 17.258° N; 62.7005° W / 17.258; -62.7005
image Saint Kitts and Nevis location map.svg
ПолКарта Свети Кристофер и Невис
image1 Saint Kitts and Nevis location map Topographic.png
ПолКарта Свети Кристофер и Невис