Предлошка:ПолКарта Сафолк

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Сафолк
name Сафолк
border
coordinates
52.57
0.30 ←↕→ 1.90
51.92
map center 52°14′42″ N; 1°06′00″ E / 52.245° N; 1.1° E / 52.245; 1.1
image Suffolk UK location map.svg
ПолКарта Сафолк
image1 Suffolk UK relief location map.jpg
ПолКарта Сафолк