Предлошка:ПолКарта САД Тенеси

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Тенеси
name Тенеси
border
coordinates
38.1
-90.5 ←↕→ -81.4
33.6
map center 35°51′ N; 85°57′ W / 35.85° N; 85.95° W / 35.85; -85.95
image USA Tennessee location map.svg
ПолКарта САД Тенеси