Предлошка:ПолКарта САД Тексас

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Тексас
name Тексас
border
coordinates
36.8
-106.9 ←↕→ -93.2
25.5
map center 31°09′ N; 100°03′ W / 31.15° N; 100.05° W / 31.15; -100.05
image USA Texas location map.svg
ПолКарта САД Тексас
image1 Relief map of Texas.png
ПолКарта САД Тексас