Предлошка:ПолКарта САД Невада

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Невада
name Невада
border
coordinates
42.2
-120.1 ←↕→ -113.9
34.9
map center 38°33′ СГШ; 117°00′ ЗГД / 38.55° СГШ; 117° ЗГД / 38.55; -117
image USA Nevada location map.svg
ПолКарта САД Невада
image1 Relief map of U.S., Nevada.png
ПолКарта САД Невада