Предлошка:ПолКарта САД Конектикат

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Конектикат
name Конектикат
border
coordinates
42.3
-73.9 ←↕→ -71.6
40.8
map center 41°33′ N; 72°45′ W / 41.55° N; 72.75° W / 41.55; -72.75
image USA Connecticut location map.svg
ПолКарта САД Конектикат
image1 Relief map USA Connecticut.png
ПолКарта САД Конектикат