Предлошка:ПолКарта САД Делавер

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Делавер
name Делавер
border
coordinates
40
-76 ←↕→ -74.7
38.3
map center 39°09′ N; 75°21′ W / 39.15° N; 75.35° W / 39.15; -75.35
image USA Delaware location map.svg
ПолКарта САД Делавер